Wczytywanie...
2024-02-04

Twój zakres obowiązków

  • Wykonywanie zadań służby BHP, określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Inicjowanie i rozwijanie różnych form popularyzacji problematyki bezpieczeństwa na terenie terminala
  • Udział w postępowaniu powypadkowym oraz dokumentowanie przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy oraz zdarzeń potencjalnie wypadkowych zgodnie z wymaganiami prawnymi oraz wewnętrznymi procedurami i standardami korporacyjnymi
  • Aktywny udział w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego oraz nadzór nad obiegiem informacji w tym zakresie
  • Przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad BHP, sporządzanie analiz mających na celu poprawę ergonomii i bezpieczeństwa pracy
  • Wsparcie merytoryczne kadry menedżerskiej w obszarze BHP oraz ochrony przeciwpożarowej (udział w Walk&Talk, spotkaniach, analiza ofert sprzętu pod względem BHP)
  • Udział w opracowywaniu zarządzeń, regulaminów wewnętrznych, instrukcji regulujących problematykę BHP
  • Organizacja przeprowadzania badań i pomiarów czynników szkodliwych lub warunków uciążliwych w środowisku pracy
  • Przeprowadzanie szkoleń wstępnych ogólnych, okresowych w zakresie BHP oraz rozwijających kulturę bezpieczeństwa wśród pracowników
  • Współpraca z jednostkami zewnętrznymi i administracji państwowej w obszarze BHP i p.poż.
  • Wsparcie w zakresie ochrony przeciwpożarowej (np. prace pożarowo niebezpieczne)

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe lub studia podyplomowe w zakresie BHP
  • Uprawnienienia do wykonywania zadań na stanowisku Specjalisty ds. BHP (np. kwalifikacje Inspektora ochrony przeciwpożarowej
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie umożliwiającym swobodne tworzenie i odczytywanie dokumentacji w j. angielskim
  • Umiejętność praktycznej obsługi MS Excel na poziomie średniozaawansowanym (formatowanie danych, podstawowe formuły, filtrowanie i analiza danych, tworzenie wykresów)
  • Czynne prawo jazdy kat. B (codzienna jazda po terminalu)

Mile widziane

  • Doświadczenie w branży stoczniowej, przemysłowej lub portowej
  • Nie spełniasz wszytskich naszych wymagań, ale jesteś zmotywowany do pracy i chcesz się rozwijać pod okiem profesjonalistów? Zaaplikuj! Dla nas liczy się zaangażowanie oraz chęć nauki, oferujemy wsparcie na każdym etapie wdrożenia oraz możliwość wykwalifikowania nowego pracownika na specjalistę!

To oferujemy

  • Zatrudnienie w największym terminalu kontenerowym na Bałtyku, nastawionym na nieustanny rozwój. Aktualnie DCT Gdańsk rozpoczyna budowę trzeciego nabrzeża Baltic Hub 3, dzięki czemu Polska może nadal konkurować z portami zachodnioeuropejskimi, takimi jak Hamburg czy Rotterdam.
  • Dofinansowanie prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenia grupowego, kart sportowych. W DCT Gdańsk na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.
  • Celebrację świąt oraz ważnych wydarzeń z życia firmy i jej pracowników takich jak: rekordowa liczba przeładowanych kontenerów, ilość godzin bez wypadku na terminalu, urodziny pracowników i wiele innych.
  • Pełną wyzwań pracę oraz wsparcie koleżanek i kolegów z Działu.
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Pełny etat
DCT Gdańsk
Branża
Produkcja/Przemysł
Liczba pracowników
1000
Założone w
2007
Miasto
Gdańsk