Wczytywanie...

Unilever Polska S.A.

Banino

Unilever Polska S.A.

Oddział Banino – Zakład Lodów i Produktów Mrożonych Algida

O nas

Unilever jest jednym z największych na świecie producentów żywności, kosmetyków i środków czystości pod znanymi markami tj.: Knorr, Lipton, Algida, Rama, Delma, Domestos, Cif, Rexona, Axe, Dove, Timotei, Signal.

Unilever w Polsce posiada cztery fabryki: w Baninie koło Gdańska (produkcja lodów), Bydgoszczy (środki czystości), Katowicach (margaryny i herbaty) oraz w Poznaniu (produkty kulinarne i dressingi).

Celem Unilever jest podwojenie wielkości biznesu, przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz zwiększenie pozytywnego wpływu społecznego. Do 2020 r. Unilever zamierza pomóc ponad 1 miliardowi ludzi w poprawie ich zdrowia i samopoczucia i poprawić warunki bytowe milionów osób, a do 2030 roku pozyskiwać surowce rolne tylko ze źródeł zarządzanych w sposób zrównoważony oraz ograniczyć wpływ działalności na środowisko naturalne.

Wierzymy, że Unilever to najlepsze miejsce dla Twojego wzrostu i rozwoju kompetencji. Bez względu na to, czy chcesz budować swoja karierę poprzez udział w praktykach, programach menedżerskich, czy przez podjęcie stałej pracy, Unilever, dzięki pracy z wielkimi markami oraz ludźmi pełnymi pasji, umożliwi Ci stworzenie własnej ścieżki rozwoju. Już w 26 krajach jesteśmy dla absolwentów numerem 1. wśród pracodawców z sektora FMCG. Wiemy, że to ludzie stanowią najcenniejszy kapitał firmy. Jeśli chcesz stać się częścią wiodącej na rynku firmy, kierować własną karierą i pracować zarówno ze wspaniałymi markami, jak i wspaniałymi ludźmi, dbając z nimi o zrównoważony rozwój, Unilever będzie właściwym miejscem.

Algida

Lody Algida od ponad 20 lat wywołują uśmiech na twarzach polskich konsumentów. Marka na całym świecie jest rozpoznawana poprzez kształt białego serca na czerwonym tle, pod którym kryje się miłość do lodów i chęć uszczęśliwiania innych.

Marka Algida została wprowadzona na polski rynek w 1993 roku wraz z kupnem przez koncern Unilever fabryki w Baninie. Od lat zbliża do siebie ludzi oraz jest dla nich inspiracją do dzielenia się radością. Podążając za trendami Algida wciąż rozbudowuje swoją ofertę, zaskakując produktami dopasowanymi do różnych gustów, stylów życia i smakowych preferencji.
Bogate portfolio marki obfituje w szereg propozycji, wśród których każdy amator lodów znajdzie coś dla siebie: od uwielbianych wariantów klasycznych lodów na patyku z takimi przysmakami jak zmysłowy Magnum w trzech wariantach: Classic, Almond i White – kuszących wspaniałym, niezapomnianym smakiem czekolady, czy najlepiej sprzedający się lód impulsowy w Polsce – Big Milk oraz orzeźwiający owocowy Twister, poprzez tradycyjne lody familijne z linii Algida Śmietankowa, aż po Carte d’Or, które potrafią rozkochać w sobie od pierwszego spróbowania. W portfolio Algidy pojawiły się także multipacki, czyli najbardziej popularne smaki lodów impulsowych w wersji mini spakowane w kilkusztukowe opakowania.

Znajdziesz w nich: uwielbiane przez Polaków Big Milki i działające na zmysły lody Magnum oraz stworzone specjalnie dla dzieci lody Max czy Twister.

Branża
Produkcja/Przemysł
Liczba pracowników
149000
Założone w
1929
Miasto
Banino