Wczytywanie...

ROHLIG SUUS Logistics S.A.

Gdańsk

ROHLIG SUUS Logistics S.A.

Rohlig Suus Logistics – największy polski operator logistyczny w Europie Centralnej. Specjalizujący się w kompleksowym zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw w oparciu o multiproduktową ofertę oraz integrację informatyczną z systemami klientów. W 2021 roku firma osiągnęła przychód na poziomie 2 mld złotych1 maja 1852 roku, w mieście Bremen, Carl Röhlig założył firmę Röhlig świadczącą usługi transportowe i spedycyjne.

Z początkiem 1880 roku otwarto biura w innych krajach europejskich oraz na pozostałych kontynentach. Ten trend utrzymywał się w pierwszej połowie XX w. Odległości między kontynentami przestały stanowić problem, a gwałtowny rozwój przemysłu zaowocował znacznym wzrostem ilości transportowanych towarów. Sprzyjająca sytuacja rynkowa oraz kontynuacja wizji założycieli firmy pozwoliła na jej swobodny rozwój.

W latach 50. i 60. XX w. Röhlig zbudował silną międzynarodową sieć obsługującą Klientów na całym świecie oraz stał się liderem na niemieckim rynku transportu międzynarodowego.

Obecnie działalność Grupy Röhlig & Co. skupia się na umacnianiu pozycji na rynku usług frachtu morskiego i lotniczego.

Branża
Logistyka
Liczba pracowników
1400
Założone w
1880
Miasto
Gdańsk